PostHeaderIcon Newsy

X Ogólnopolskie Spotkanie Nad Pilicą
Data dodania: 21.07.2016

W dniach 16 -17 lipca 2016r Stowarzyszenie Abstynenckie "Azyl" zorganizowało "X Ogólnopolskie Spotkanie Integracyjno - Sportowe Nad Pilicą", które odbyło się w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. PCK 2, nad rzeką Pilicą na tomaszowskiej „Przystani” pod patronatem Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Pana Marcina Witko oraz Starosty Powiatu Tomaszowskiego Pana Mirosława Kuklińskiego. Spotkanie było współfinansowane przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Urząd Gminy Tomaszów Mazowiecki.

Było to spotkanie integracyjne dla 250 osób z różnych środowisk abstynenckich, grup, klubów i stowarzyszeń przede wszystkim z naszego województwa ale również kraju, przybyli do nas ze: Zgierza, Skierniewic, Głowna, Warszawy, Łodzi, Bełchatowa, Kotowic, Piekar Śląskich, Brzezin, Milicza, Dmosina, Mińska Mazowieckiego i oczywiście Tomaszowa Mazowieckiego.

Spotkanie trwało 2 dni, rozpoczęcie odbyło się w sobotę w godzinach przedpołudniowych zakwaterowaniem osób przyjezdnych w domkach letniskowych na przystani w Tomaszowie Mazowieckim. Po obiedzie odbył się spływ kajakowy dla 130 osób rzeką Pilicą z przystani w Tomaszowie Maz. do Inowłodza, w którym uczestniczyła między innymi Pani Zofia Szymańska - Wiceprezydent Miasta Tomaszowa Maz., Pani Marta Niemczyk - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Pani Beata Stańczyk - Naczelnik Wydziału Sportu i Oświaty oraz Pan Leszek Ogórek - Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. Była również zorganizowana wycieczka dla około 60 osób, do znanej w całej Polsce i świecie stadniny ogierów w Bogusławicach wraz z przejażdżką bryczką oraz zwiedzanie m Muzeum Pożarnictwa w Wolborzu. Osoby które nie skorzystały z wycieczki lub spływu skorzystały ze strzelnicy udostępnionej przez „Jednostkę Strzelecką 1002” – zarówno dla kobiet jak i mężczyzn strzelanie z kbks i z wiatrówki.
W godzinach wieczornych odbył się koncert profilaktyczny z udziałem znanej gwiazdy estrady polskiej Pani Anny Pietrzak i Bronisława Kornausa. W ramach kolacji odbyło się pieczenie kiełbasek przy wspólnym ognisku. Mino zmiennej pogody odbyła się również zabawa taneczna dla ponad 340 osób pod gołym niebem.
Następnego dnia odbędą się turnieje rekreacyjno - sportowe: Plażowa Piłki Siatkowa, Turniej w Kręgle dla kobiet i mężczyzn, Turniej w Kiery, Dwa Ognie, Bieg w Workach oraz drużynowe przeciąganie liny. Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody. Uczestnicy byli zadowoleni mimo powracającego deszczu, prosili już o zarezerwowanie miejsc na przyszły rok.

Bogumiła Juda - S. A. Azyl Tomaszów Maz.

 

[wróć do aktualności]

Wojewódzki System Informacji dla osób z problemem alkoholowym jest własnością
Związku Stowarzyszeń Abstynenckich Województwa Łódzkiego.